DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNLEMLER

In Genel // on Ocak 2nd, 2013 // by // No comment

LPG dönüşüm sistemleri doğru malzeme ve doğru montaj ile kullanıldığında güvenli bir yakıttır. Aracınızda, güvenli bir çalışmayı sağlamak için aşağıdaki önlemlerin alınması önerilmektedir.

  • LPG Tankı üzerinde bulunan multivalf, tankın %80 doldurulmasını sağlayacak şekilde ayar edilmiştir. LPG dolumu sırasında daha fazla yakıt almak amacıyla LPG tankının ileri geri sallanması, multivalf ayarının bozulmasına neden olacaktır. Bu durumda ise LPG tankına fazla yakıt alınacaktır. Bu ise son derece tehlikeli bir durumdur.
  • LPG tankı kullanım ömrü imalat tarihinden itibaren 10 yıldır.
  • Otogaz alımında, LPG lisansı olan güvenilir gaz istasyonlarından uygun gaz alınmalıdır.DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
  1. LPG montajından önce aracınızın çalışması düzenli değil ise montajdan sonrada düzensiz çalışacaktır. Sorunlu aracın LPG ile çalışınca düzelmesi söz konusu değildir.
  2. Aracınızın LPG ile sorunsuz çalışması için kelebek temizliği ve rölanti ayarlayıcı sensörlerinin görevini sorunsuz yaptığını, ateşleme sisteminin (buji, buji kablosu, bobini) kusursuz çalıştığını kontrol ettiriniz.
  3. Her 15.000 km de mutlaka gaz filtresini değiştiriniz. Aksi Takdirde aracınız Garanti dışı kalacaktır.
  4.  LPG sistem montajlarında araç ilk olarak benzinle çalışacağından, aracınızda en az çeyrek depo benzin bulundurmanızı öneririz. Aksi taktirde aracı gaz ile çalıştırabilmeniz söz konusu değildir.
  5. Kesinlikle aracınızın motorunu yıkatmayınız. LPG sisteminin elektronik aksamlarını bozabilir.
  6. Sıralı sistem montajı yapılmış aracınıza akü bitmesi durumunda takviye yapmayınız

 

Share this on: Facebook // Twitter // Delicious // Digg // Reddit // Stumbleupon
Top